CocaCola PopStar Joshua ČKV Praha iDnes.cz United Brands

 NICELAND (for English CLICK HERE)

-Vítěz Coca Cola Popstar 2007

 -Objev roku TV Óčko 2008

 -Objev roku výročních cen časopisu Report - Žebřík 2008

 -Objev roku dle redakce Musicserver.cz

 -Nejlepší skladba roku dle redakce Musicserver.cz (Come On)

 -Nominace na album roku výročních cen časopisu Report - Žebřík 2008 (Little Black Book)

 -Nominace na skladbu roku výročních cen časopisu Report - Žebřík 2008 (Lost in Encryption)

 -Nominace na objev roku časopisu Filter

 -Nominace na českého interpreta roku časopisu Filter

 -7 týdnů v hitparádě Expres Rádia (3x 1. místo - Lost in Encryption)

 -5 týdnů v první desítce T-Music chart Evropy 2 (Come On)

 -Zlatá Medůza - 5 týdnů (Come On)

 -15 týdnů v hitparádě Relax rádio (Come On)

 -Zlatá Medúza - 5 týdnů (Sleep At Night)

 -Album týdne - Expres Rádio (God Has Hew Ways)

 -Skladba roku (2. místo) dle hudební ankety Žebřík 2010 (I Won't Give In)

-Zlatá Medúza (5 týdnů) We Know Better

-Skladba roku (3. místo) dle hudební ankety Žebřík 2011 (We Know Better)
 
-Klip roku  (2. místo) dle hudební ankety Žebřík 2011 (We Know Better) 
 
-Zpěvák roku  (3. místo) dle hudební ankety Žebřík 2011 (Michal Motyčka)
 
-Zlatá Medúza (4. týdnů, 3x1. místo - I Won't Give In)
 
-Zlatá Medúza - 5. místo - We Know Better

 ............................................

 NICELAND HISTORY

 -Červen 2007-

 NiceLand, v té době ještě jako "projekt" jednoho muže, písničkáře Michala Motyčky, bez předchozích zkušeností s vystupováním, nečekaně vyhrál 4. ročník autorské hudební soutěže Coca-Cola Popstar a získal tímto kontrakt na nahrání a vydání alba u firmy Sony Music.

 Projekt pouze u akustické kytary a hlasu dlouho nevydržel a díky Šmitymu (The Prostitutes, Radiostars...) se proměnil v tříčlennou kapelu - na basu Adam Voněš, za bícíma Marek Klasna, oba z tehdejší sestavy Roe-Deer (R.I.P.), kteří se společně začali podílet na přípravě písní a jejich aranží pro debutové album a také na první (a bohužel jediné) společné vystoupení na prestižním festivalu High Field v Německu, jehož hlavními tahouny byli například Fall Out Boy nebo třeba Kaiser Chiefs.

 -Podzim 2007-

 Mezitím probíhaly přípravy na akustické turné po divadlech kapely Kryštof, jemž NiceLand měli předskakovat (nejúspešnější turné toho roku - přes 15tis. diváků). Souběžně s těmito koncerty začalo i nahrávní první desky, volba producenta padla bez většího váhání na Yardu Helešice (ex-Support Lesbiens, Alice Springs). Po odchodu Voněše a Klasny, kteří na turné byli nahrazeni Marcusem Tranem a Lukášem Boho (Ewa Farná band) a ve studiu samotným Helešicem a Jiřím Stivínem ml. , začalo hektické období náhrávání, s přestávkami na koncerty po celé republice (turné mělo dohromady přes 30 koncertů behěm 6-ti týdnů).

 -Jaro 2008-

 Ze 40-ti hotových písní jich bylo nahráno 19 a z nich se nakonec na album dostalo 13, a tento soubor, pod názvem Little Black Book a s obalem od bratří Brousilových spatřil světlo světa 7. dubna 2008. Album mělo v převážné většině, i přes velká očekávání, velmi kladné recenze a bylo přijato publikem i hudebními kolegy, což dokazuje časté hostování u spřátelených kapel (Fake Tapes, Lety Mimo, The Slots, Dorian Gray's Prostitutes).

 První oficiální singl Come On vyšel o měsíc později, jeho videoklip měl na starosti režisér Risto Sokolowski (např. ceněný LA4 feat. Vladimír 518 - Gyzmo v. X), který uspěl v hitparádách Medůza nebo T-Music chart, v rádiích patřil 3 týdny mezi stovku nejhranějších.

 Pořád ale nefungovala stálá kapela, která by v plné sestavě odjela blížící se festivalové léto. Spása (doslova) se objevila s pomocí Sebastiana (bandzone.cz), který oslovil již tehdy plně fungující, tříčlennou kapelu The Bliss ve složení (Tomáš Koula -  el. kytara, Pavel Tomek - basa, Michal Budínský - bicí), zda by neměli zájem se spojit s NiceLand (tehdy tedy opět samotným, osamocenýmMotyčkou). I přes, na první pohled, odlišný styl hudby NiceLand a The Bliss, si všichni velmi dobře rozuměli a kapela odjela několik velkých i malých letních festivalů a po finální obměně na postu basáka, kdy Tomka nahradil Přemysl Černík dojela zbytek léta, pilovala koncertní projev a až do ledna 2009 se (alespoň, co se týče hraní) nezastavila. I přesto nejsou vyjímkou sólové akustické koncerty, které podávají písně v úplně jiném, křehčím pojetí a vrací se spíše k písničkářské stránce (např. několik koncertu spolu s Xindlem X).

 -2009-

 Druhý singl, který vyšel v lednu 2009, zřejmě nejoblíbenější píseň z desky a to jak u fanoušků, tak i u kritiků, Lost in Encryption se stal součástí makedonsko-českého filmu Ocas Ještěrky. Samotná píseň již o několik měsíců dříve úspěšně bojovala 7 týdnů v hitparádě rádia Expres, 3 týdny dokonce na první příčce, přesto se v jiných médiích později tolik neujal. K výše zmíněnému filmu byla i natočena studiová verze písně Where the Light Comes From, která se v roce 2010 objevila na dobročinné hudební kompilaci Art for Life na podporu boje proti AIDS.

Michal Motyčka se jako vokální host objevuje na dlouho očekávaném debutovém albu třineckého projektu Dorian Gray's Prostitutes.

Jen v první polovině roku 2009 odjela kapela na 50 koncertů, včetně festivalů a to i těch nejprestižnějších - Colours of Ostrava, Planet Festival, Mezi Ploty, České Hrady, za což mohou vděčit zejména několika úspěchům ve výročních hudebních cenách (viz výše), ale také posunutím celkového soundu blíže ke kytarovému indie-popu s čímž souvisí i příprava druhé desky, která je plánována na začátek roku 2010...

 -2010-

 Po menším podzimním turné si kapela dopřála zasloužené lednové volno, aby načerpala síly na natáčení své druhé desky. To odstartovalo přípravami na jaře 2010 v pražském studiu kytaristy Tomáše Kouly pod dohledem producenta Amáka Golden (Night, ex-Sunshine). Jako spoluproducenti se na desce podíleli také zpěvák Kay Buriánek z kapely Sunshine a kytarista Martin Přikryl z The Prostitutes. NiceLand i během natáčení průběžně koncertovali, na začátku května se ale na tři týdny přesunuli do Sezimova Ústí, kde natáčeli rytmickou složku přetvářeli formy nových písní. V červnu si NiceLand udělali krátký výlet do Bruselu na festival Czech Street Party, aby zde vystoupili po boku Support Lesbiens, Bek Ofis a dalších. Léto strávili opět ve studiu Tomáše Kouly, kde finišovali s nahráváním, zároveň však stihli zavítat na řadu českých festivalů včetně Benátské noci, Přeštěnic, Trutnova a dalších.

Září proběhlo ve znamení dokončování nové desky, na kterou si pozvali také hosty – ve dvou skladbách zazněla smyčcová sekce České filharmonie a v jedné písni zahostoval frontman kapely Sunflower Caravan, který se na songu také autorsky podílel.

Druhé album nesoucí název God Has Her Ways spatřilo světlo světa 11. října 2010 a kapela okamžitě vyrazila na víc než dvouměsíční turné čítající přes dvacet koncertů. Slavnostní křest pak proběhl 24. listopadu v pražském Lucerna Music Baru za účasti členů České filharmonie. V roli křtitelek se představily moderátorka Lenny Trčková a zpěvačka Natalie Kocab.

Jako první singl byla vybrána píseň I Won´t Give In, která v hudební anketě Žebřík 2010 získala druhé místo v kategorii Skladba roku. Klip k songu Sleep At Night, jenž se natáčel v Los Angeles pod dohledem americké režisérky Niko Sonnberger, bodoval pět týdnů v hitparádě Medúza a vysloužil si tak postup do Zlaté Medúzy.

Koncem roku vychází kompilace akustických coververzí hitů kapely Lety Mimo, kde se v písní Voda vzduch přestavuje Michal poprvé česky.

-2011-

Po již tradičním kapelním volnu se NiceLand opět vrátili na pódia a mimo jiné koncerty odjeli i podstatnou část úspěšného turné s kapelou Sunshine, které se pro velký úspěch zopakuje během dvaceti zastávek i na podzim.

V mezičase Michal pěvecky a autorsky hostuje na druhém albu River Jordan - Call the Summer.

Zavítají také na řadu předních festivalů včetně Rock For People nebo  slovenského Grape. Během celého festivaového léta natáčejí koncertní klip k písni We Know Better, jež se udrží 5 týdnů v hitparádě Medůza a o pár měsíců si dokonce odnese cenu za druhé místo za klip roku, opět v anketě Žebřík. V mezičase také vzniká třetí klip z desky God Has Her Ways, opět z dílny americké režisérky Niko Sonberger, tentokrát neobvykle k prvnímu singlu I Won´t Give In, na jehož premiéru si ale musí veřejnost počkat z níže uvedených důvodu až na začátek nového roku.

-2012-

Tento rok přinesl velké změny - kapelu opustili dva členové – kytarista Tomáš Koula a bubeník Michal "Boodya" Budinský. NiceLand na konci února odehráli v pražském Rock Café poslední koncert ve stávající sestavě a zároveň představili již výše zmíněný klip k singlu I Won’t Give In.

 

Na jaře roku 2012 absolvoval Michal Motyčka alias NiceLand solo turné pod záštitou Open Air Festivalu spolu s Lety Mimo a 100°C. Zahostoval také na dvojalbu Dáreček od Mňágy a Žďorp, kam nahrál cover písně A ty tam. Nasledně na to napsal hudbu k písni Stůj, která vychází na novém album Michala Hrůzy s názvem Den. Zároveň s ním a kapelou Hrůzy vyjel na velké podzimní klubové turné.

 

Kapela NiceLand natočila novou studiovou píseň Where We Stopped, ke které se chystá i videoklip spojený s premiérou nového, zatím nejmenovaného českého filmu.

Ke konci roku se Michal textařsky podílí na albu skupiny Clou - Old Dogs, New Tricks.

Od roku 2013 kapela plánuje nové intenzivní zkoušení nového materiálu a průběžného nahrávání třetího alba, které by mělo vyjít téhož roku.

 

Biografie se stále průběžně aktualizuje, stejně jako níže uvedené biografie všech členů NiceLand (momentálně pouze Přemek a Michal).

 

MICHAL, KYTARA, ZPĚV

 

Opravdu je z Bruntálu, i když se tím už tolik nechlubí; po deseti letech je mu i Praha malá; mimozemšťan s benderovskými sklony k fungovaní; cizí smysl pro humor mu není cizí; vypadá, že mluví chytře, protože prostě většinou nemluví; deprese nechová, jen je jde občas vyvenčit; závislost na makeupu patologická, leč heroin je prý horší, tak to tolik neřeší; dětství prý veselé, minulost temná, leč proložená vtipnými momenty; už na základce se styděl mluvit před třídou, tak vůbec netuší, kdo z něho udělal frontmana,;bez tetování či piercingů, ale blbostí má po těle dost.

  

Otec: známý, leč nepřítomen

Matka: suplovala otce

Bratr: hudebník, suploval všechny

Alkohol, cigarety, drogy: jenom od Přemka

 

Nástroje (hudební):

- Ovation 1778T ELITE,

- Yamaha APX700

- Fender Cyclone II (Mexico)

- Fender Reissue Blues Deluxe 112 

 

Zodpovědný za: NiceLand, Niceland, najslend a 2x pro Janu Lotu, jednou pro Michala Hrůzu

Oblibenci: Radiohead, R.E.M. Nick Cave, Placebo, Muse, (to vse ale nekolik jejich alb zpet), Arcade Fire, Florence and the Machine, Dresden Dolls And Amanda Fucking Palmer, Tegan and Sara, The Prostitutes, Big Sleep (doporucuju nekde stahnout), Johnny Cash...

 

Co na nudu: Chardonnay, Plzeň (pivo i město), Ultralight kuřivo, Futurama, Simpsons, South Park, How I Met Your Mother, That 70's Show, Big Bang Theory, American Dad, Californication (jako bych se videl tak za 10 let), Eternal Sunshine of Spotless mind, Fight Club, Chasing Amy, Love Actually (když mám slabou chvilku), High Fidelity (film i kniha), Zadie smith - The Autograph Man, Audrey Niffenegger - Time Traveler's Wife

 

 

PŘEMEK ČERNÍK - BASA

 

Přírodní Pražák s extrémně vyvinutým akcentem nešťastnou náhodou narozený v Písku, zapřisáhlý vyznavač červenobílých barev z Edenu, nepříkladný a přestárlý student anglofonní literatury a lingvistiky, jeden ze čtyř capů a vlastníků produkční a promotérské společnosti zodpovědné například za okultní seanci jménem Mighty Sounds, bývalý a aktuální basák mnoha špatných i lepších kapel a v neposlední řadě ten chlápek co má po těle rozházeno spousty obrázků ze Star Wars. 

 

Otec - hudebník, matka - hudebník, bratr - hudebník, bratr no.2 - kupodivu hudebník. 

Alkohol, cigarety a drogy - ano. 

Přítelkyně - chytřejší a hezčí. 

Nástroje pomsty - Fender Jazz Bass Delux USA 5 string, Fender Precision Bass Japan 4 string, Ampeg SVT-4. 

 Zodpovědný (či částěčně zodpovědný) za následující atentáty na kulturní úroveň naší vlasti - Bukkake Karaoke, the Bliss, Phantoms On Fire, Breaking Beads, L'Point, All No Stars, the Fix Tip, Downturn, Fast Food Orchestra. 

 

Oblíbené zbraně hromadného ničení - Mr. Bungle, the Police, Dillinger Escape Plan, Mastodon, Pantera, Beastie Boys, Duran Duran, Helmet, the Clash, Primus, the Cure, Guns'n'roses, Nine Inch Nails, the Transplants, Amon Tobin, Bad Religion, the Stooges, Lovage, Bad Brains, Hank Williams III, Tom Waits, Robert Johnson, Paul Simon, Fugazi, Jimi Hendrix.